Otevírač oken

Automatický otevírač oken pracuje na principu tepelné roztažnosti kapalin vlivem rozdílu teplot regulovaného prostoru. Jako náplň byla použita ekologická kapalina, která zaručuje bezporuchový provoz a i v případě havárie je šetrná k životnímu prostředí. Automatický otevírač oken je určen pro prostory, ve kterých je potřeba větráním udržovat stálou a potřebnou teplotu. Je zejména  vhodný pro otevírání skleníkových a pařníkových oken. Po prvotním seřízení pracuje scela automaticky.  
Montáž :
Montáž pístu je velmi jednoduchá.Jedinou podmínkou správné funkce je jeho svislá nebo šikmá poloha (min.45 st.) a to pístnicí a seřizovací maticí dolů. Na pístnici i na tělese otevírače jsou úchytná oka. Oko na tělese se přichytí do úchytky na výklopném okně, oko na pístnici se otočně přichytí do úchytky na rámu okna, či k pevné opoře. Otevírač montujeme tak, aby při maximál.otevření okna byla pístnice vysunutá max. 100 mm. Pro otevírání okna s větším požadovaným zdvihem je tento otevírač možné zabudovat do pákového mechanizmu. Ani v tomto případě nesmí síla na pístnici otevírače překročit maximál. dovolenou zdvihovou sílu. Zamontovaný otevírač nesmí být namáhan ohybem.
Seřízení:
Automatický otevírač seřizujeme takto: po zamontování do funkčího prostoru a požadované teplotě pro otevírání (např.20ct.).
1. je okno zavřené - povolíme seřizovací matici, aby se okno zavřelo nebo zbyla jen malá mezera.
2. je okno zavřeno - utáhneme seřizovací matici do minimálního nadzvednutí okna. Necháme asi 1/2 hod., aby se otevírač přehřál na okolní teplotu a seřízení překontrolujeme. Pro usnadnění seřízení mírně povytáhněte pístnici.
Obdobně seřídíme otevírač vždy, když chceme změnit regulovanou teplotu.
 
Cena:
1500,- Kč včetně základní sazby DPH.
 
 
Technické údaje:
 
délka otevírače:     min.  440 mm
                                      max. 650 mm 
doporučený pracovní zdvih:
                                      0 - 100 mm
max. zdvíhaná hmotnost :                35 kg
zdvih při změně teploty o 1st.C:
max.6 mm vysunutí pístnice
doporučený rozsah teplot: 
                                     15 st.C až 70 st.C
maximál. zdvih:    150 mm